Rablás miatt őrizetben

2016. 08. 20., szo - 13:50
Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A szegedi rendőrök elfogtak két helybéli férfit, akik egy ingatlanból egyebek mellett karórát, készpénzt és személyes iratokat vittek el. Az egyik gyanúsított, miután tetten érték, bántalmazta a családi ház tulajdonosát.

A két férfi 2016. augusztus 19-én 1 óra előtt Szeged belvárosában a nyitott ablakon keresztül jutott be egy ingatlanba, ahol kutatást végeztek. A feltételezett elkövetők a házból napszemüveget, karórát, 2 darab slusszkulcsot, pénztárcát, készpénzt, személyes iratokat és 4 kulcscsomót vettek magukhoz. 
Az ingatlan tulajdonosa tetten érte az egyik férfit, akinek társa elhagyta a bűncselekmény helyszínét. A tetten ért gyanúsítottat menekülés közben a sértett felszólította az eltulajdonított tárgyak visszaadására, aki ennek nem tett eleget, sőt azok megtartása érdekében rátámadt a sértettre. Az ingatlan tulajdonosának a bántalmazás következtében 8 napon belül gyógyuló sérülései keletkeztek. A terheltnek ezután sikerült távoznia a helyszínről. 

A bejelentést követő néhány órán belül a rendőrök elfogták a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható két szegedi férfit. A nyomozók a tetten ért 25 éves K. Richárdot rablás bűntettének, társát, a 22 éves K. Benjámint lopás bűntett kísérletének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. 
A szegedi rendőrök a feltételezett elkövetőket őrizetbe vették és kezdeményezik előzetes letartóztatásukat. 

 


Hírfolyam

 

Lopás elkövetőjét keressük

A Kaposvári Rendőrkapitányság a 14010/1220/2025. bűnügyi számon lopás vétség gyanúja miatt folytat nyomozást ismeretlen tettes ellen.

 

Soha nem volt eladó bérlete, mégis árulta

A debreceni rendőrök elfogtak egy 18 éves helyi fiatalembert, aki rendkívül kedvező áron hirdetett fesztiválbérleteket az interneten. Ahogy a vevők elutalták neki a pénzt, a fiú azonnal elérhetetlenné vált.

 

Molly hazatért

A fonyódi rendőrök segítségével került vissza gazdáihoz az elkóborolt eb.

 

Kibernyomozónak adta ki magát

Álrendőrként károsított meg egy tarcali sértettet egy csaló több mint 1,2 millió forinttal. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság folytatja a küzdelmet az online csalók ellen a Mátrix Projekt keretein belül.

 

A vécébe zárkózva bujkáltak

Egy 18 éves fiú gyermekkorú társával egy szekszárdi ruhaüzletbe tört be. Elfogásuk után kiderült, hogy nem csak ez az egy bűncselekmény szárad a lelkükön.

 

Szolgálatba álltak

Befogadó ünnepséget tartottak a frissen végzett budapesti rendőröknek.

 

Testvérét akarta besározni

Három bűncselekmény miatt kell felelnie egy asszonynak, aki testvére nevében vállalta a felelősséget kábítószer birtoklásáért.