Sajátjaként kezelte az iskolapénzt

2013. 08. 12., h - 11:51
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Vádemelési javaslat a sikkasztó szülővel szemben.

Sikkasztás vétségének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a Mezőkövesdi Rendőrkapitányság a 37 éves B. Zoltánné emődi lakossal szemben, aki ellen 2013. februárjában tett feljelentést több szülő.

A rendelkezésre álló adatok szerint az asszony gyermeke iskolájában havi rendszerességgel megbízás alapján beszedte az osztálypénzt. A szülő több alkalommal indokolatlanul vett ki saját részre pénzösszegeket, illetve a többiek többszöri kérése ellenére sem tudott elszámolni a beszedett osztálypénzzel, azzal sajátjaként rendelkezett.

 

A Mezőkövesdi Rendőrkapitányság a B. Zoltánnéval szemben sikkasztás büntette miatt folytatott nyomozást a napokban befejezte és az iratokat vádemelési javaslattal megküldte az illetékes ügyészségnek.


Kapcsolódó oldalak