Teríteni akarták a hamis pénzt
Elfogták őket.
A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletére bejelentés érkezett, hogy egy bakonyai presszóban 2013. december 17-én 15 óra 30 perc körüli időben egy férfi és egy nő hamis pénzzel kísérelt meg fizetni, majd személygépkocsival elhajtottak a helyszínről. A bejelentést követően többen jelezték, hogy a délután folyamán számos üzletben hamis pénzzel fizettek.
A helyszíneken begyűjtött adatok alapján a Szentlőrinci Rendőrőrs munkatársai - a polgárőrökkel együttműködve - Szentlőrinc határában 18 óra 55 perc körül intézkedés alá vonták B. N. 21 éves bottykapeterdi és K. E. 37 éves szigetvári lakosokat, akiket a rendőrségre előállítottak, majd gyanúsítottként kihallgattak. A kihallgatásuk során beismerő vallomást tettek.
A személyek és a gépjármű átvizsgálása, valamint a házkutatások során további hamis pénzt és a hamisításhoz szükséges eszközöket foglaltak le a rendőrök.
A Pécsi Rendőrkapitányság Gazdaságvédelmi Alosztálya – B. N. őrizetbe vétele mellett -pénzhamisítás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást.