Több mint tíz év várt rá, Budapesten fogták el
A Budaörsi Rendőrkapitányság Pilisvörösvári Rendőrőrs körzeti megbízottjának közel egy hónapos, célirányos adatgyűjtését követően találták meg a bujkáló, többszörösen körözött férfit.
A 49 éves B. Imrével szemben öt elfogatóparancs alapján – emberrablás, csalás, sikkasztás, orgazdaság és lopás miatt – összesen 10 év 6 hónap letöltendő szabadságvesztést szabtak ki. Emellett pénzmosás és lopás gyanúja miatt két körözés is érvényben volt ellene, ezért kellett előállítani és gyanúsítottként kihallgatni.
A férfi 2024. december óta rejtőzködött a hatóságok elől. Elfogását nehezítette, hogy rendszeresen változtatta tartózkodási helyét a fővárosban és vidéki települések között, valamint ismerősei is segítették a bujkálásban.
A kitartó felderítőmunkának köszönhetően május végén Budapesten fogták el B. Imrét. A kollégák előállították a Budaörsi Rendőrkapitányságra, majd a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézetbe szállították a szabadságvesztés letöltésének megkezdésére.