Több tízmillió forintot sikkasztott

2015. 04. 22., sze - 08:51
Budapesti Rendőr-főkapitányság

A budapesti férfi egy sportegyesület nevében átvett pénzzel sajátjaként rendelkezett.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság III. kerületi Rendőrkapitánysága nyomozást folytatott G. Csaba 43 éves budapesti lakos ellen sikkasztás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a férfi 2011 októberében és novemberében összesen három alkalommal több tízmillió forintot vett át egy budapesti sportegyesület nevében, de az összeggel az egyesület felé már nem számolt el. A későbbiekben a férfi beismerte tettét, majd különböző részletekben elkezdte visszafizetni a pénzt, amellyel sajátjaként rendelkezett jogosulatlanul. A visszafizetett milliók ellenére, még így is több tízmillió forintos maradt a fennálló tartozása a 43 éves férfinak.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság III. kerületi Rendőrkapitánysága a sikkasztás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást befejezte, az iratokat a napokban vádemelési javaslattal az illetékes ügyészségnek megküldte.


Kapcsolódó oldalak