Úgy tűnt, megadta a tartozását
Több mint kétszázezer forintot kért kölcsön egy körmendi férfi egy idős nőtől, majd elhitette vele, hogy vissza is fizette neki a kölcsönkért összegeket.

A körmendi nyomozók a körzeti megbízott jelzése alapján indítottak büntetőeljárást egy helyi lakossal szemben.
Az információk alapján a körmendi férfi 2025. július és szeptember közötti időszakban összesen 12 alkalommal kért kölcsön egy idős nőtől különböző összegeket. A csaló azzal hitegette, hogy még a kérések napján visszautalta a pénzt a bankszámlájára.
Az eljárás során a rendőrök megállapították, hogy a férfi egy banki értesítő SMS-re hasonlító üzenetet küldött a saját telefonszámáról áldozata telefonjára. Az SMS arról szólt, hogy a kölcsönkért összegnek megfelelő pénz visszautalták.
Kiderült a nyomozás során azonban, hogy az áldozat nevén lévő bankszámára egyetlen bejövő utalás sem történt az SMS-ek megérkezése napján.
A feltételezett elkövetőt a rendőrök azonosították és szeptember 16-án kutatást tartottak a lakásán, melynek során a bűncselekményekből származó pénzt és a férfi telefonját is lefoglalták. A telefon kimenő üzenetei között mind a 12 üzenet szerepelt, amelyeket a sértett számára küldött.
Kifosztás bűntett miatt folytat eljárást a Körmendi Rendőrkapitányság.