Újabb terjesztő rendőrkézen

2025. 01. 15., sze - 14:13
Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A tavaly novemberi nagyszabású kábítószeres rajtaütés folyományaként újabb kereskedőt fogtak el a Békés vármegyei rendőrök. Ezúttal kiskunhalasi otthonából állítottak elő egy férfit, aki a gyanú szerint korábban kábítószert vásárolt eladásra. A Békéscsabai Rendőrkapitányság kábítószer-kereskedelem bűntett gyanúja miatt nyomoz ellene.

A három vármegye rendőrei a TEK műveleti egységeivel, valamint több közterületi támogató alosztállyal közösen csaptak le tavaly novemberben egy kábítószeres bűnszervezet tagjaira. Akkor összesen 35 helyszínen 27 embert fogtak el, a kutatások során pedig több mint 3 kilogramm droggyanús anyagot, tablettákat, valamint a kereskedéshez szükséges eszközöket, mobiltelefonokat és több millió forintot foglaltak le. A munka azonban nem állt meg, a nyomozók továbbra is azon dolgoznak, hogy a hálózat tagjait feltérképezzék, és a tevékenységüket felszámolják. A Békéscsabai Rendőrkapitányság rendőrei 2025. január 14-én újabb terjesztőt fogtak el a Körös Közterületi Támogató Alosztály bevetési egységével és a Kiskunhalasi Rendőrkapitányság rendőreivel közösen. Egy 47 éves kiskunhalasi férfire csaptak le az otthonában, aki fehér porral és kristállyal is kereskedett. Esetenként kilogrammnyi mennyiséget vásárolt, aztán adagonként továbbértékesítette ismerősei körében. A házkutatás során nagy összegű készpénzt találtak nála a rendőrök. A férfi ellen kábítószer-kereskedelem bűntett gyanúja miatt indult büntetőeljárás.

 


Hírfolyam

 

Ismerkedésből csoportos rablás

Rablással gyanúsítanak a miskolci rendőrök két nőt és két férfit, akik erőszakkal elvették egy férfi mobiltelefonját.

 

Gondolkodj!

A Mátrix Projekt keretében hirdetett a szépkorúak részére online prevenciós rejtvénypályázatot a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság. A 4. feladványunkban fejtse meg a keresztrejtvényt, rakja sorrendbe a betűket, így egy internetes weboldal címét kapja, ahol hasznos tanácsokat olvashat a csalások megelőzése érdekében.

 

Hevítőpipa az utastérben

A debreceni nyomozók kábítószer birtoklása miatt indítottak eljárást egy 26 éves nővel szemben.