Útitársaikat lopták meg

2015. 05. 26., k - 13:39
Budapesti Rendőr-főkapitányság

A gyanú szerint Spanyolország után Budapesten szándékoztak zseblopást elkövetni, de az első bűncselekmény után a magyar rendőrök tetten érték a háromfős társaság tagjait.

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint 2015. május 23-án 14 óra 20 perc körüli időben Budapesten a 2-es villamoson a Széchenyi tér és a Március 15-e tér között a sértett hasán lévő táskát egy férfi kivágta, és az abban lévő készpénzt elvitte. Cselekményét két társa a közelből segítette.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Zseblopási Alosztályának nyomozói észlelték a cselekményt és elfogták a három férfit.

A rendőrök a 45 éves A. V. román állampolgár ruházatátvizsgálása során megtalálták a sértett pénztárcáját és a benne lévő pénzt. A férfit és két társát a nyomozók előállították a kerületi rendőrkapitányságra, ahol gyanúsítottként kihallgatták őket.

A nyomozók gyanúja szerint a három külföldi a budapesti esemény előtt Európa-szerte követett el hasonló cselekményeket, és feltehetően magyarországi tartózkodásuk célja is további bűncselekmények elkövetése lehetett.

A férfiakkal szemben a további eljárást lopás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt a BRFK II. kerületi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya folytatja le, egyben előterjesztést tettek előzetes letartóztatásuk indítványozására, amelyet az illetékes bíróság 2015. május 25-én elrendelt.


Kapcsolódó oldalak