Vádemelés a betörő ellen

2013. 09. 12., cs - 09:37
Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Több székesfehérvári családi házból lopott a férfi. Előzetes letartóztatásban várta a büntetőeljárás befejezését.

Mint arról korábban beszámoltunk, 2013. április 12-én a hajnali órákban érkezett bejelentés a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra, mely szerint Székesfehérváron a Móra Ferenc utcában lévő egyik családi házhoz tartozó élelmiszerbolt ajtaját feszegeti egy férfi. A helyszínre érkező járőrök elfogták és a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra előállították K. László 46 éves pákozdi lakost. A férfit a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki lopás bűntett kísérlete elkövetésének megalapozott gyanúja miatt, majd bűnügyi őrizetbe vették és kezdeményezték előzetes letartóztatását.

A büntetőeljárás során a nyomozók megállapították, hogy a férfi további lopások elkövetésével is gyanúsítható. 2013. januárjában és februárjában 3 székesfehérvári és 1 pákozdi családi házból tulajdonított el készpénzt, ékszereket és műszaki cikkeket.

K. László kihallgatása során beismerő vallomást tett. A Székesfehérvári Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya a napokban befejezte a nyomozást az azóta is előzetesben lévő gyanúsítottal szemben és a keletkezett iratokat 2013. szeptember 11-én vádemelési javaslattal küldte meg a Székesfehérvári Járási Ügyészségnek.       


Hírfolyam

 

Kifosztás bűntett miatt keressük

A Komáromi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya a 11030/432/2025. bűnügyi számon kifosztás bűntett miatt folytat eljárást.

 

Eltereléssel felfüggesztve

Az ózdi rendőrök három kábítószer-használóval szemben zárták le a vizsgálatot a DELTA Program keretében.

 

Saját csapdájuk fogságában

Az emődi rendőrök az illegális tevékenységet rögzítő vadkamera felvételei alapján azonosították az orvvadászokat.

 

Besurranás

Karikagyűrűt lopott két férfi Egyházasfalun, a rendőrök rövid időn belül elfogták őket.

 

Drogériából lopott

A Dorogi Rendőrkapitányság a lakosság segítségét kéri az ismeretlen elkövető azonosításában.