Vitte volna az értékeket a kocsiból, de a tulajdonos tetten érte

2020. 11. 09., h - 08:00
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A győri rendőrök rövid időn belül elfogták azt a férfit, aki egy gépkocsi ablakát betörte, majd ott kutatást végzett.

A rendőrségre egy nő tett bejelentést 2020. november 8-án 19 óra 20 perckor arról, hogy Győrben, a Sport utcában leparkolt autójában két férfi kutatott. A bejelentő a rendőröknek elmondta, hogy a járművét motorhibás állapotban állította le fél évvel ezelőtt az utcában. Az esti órákban éppen kutyasétáltatásból tért hazafelé, amikor észrevette, hogy a kocsija mellett két férfi állt, akik közül az egyik éppen benyúlt a törött ablakon át az utastérbe. Amikor kérdőre vonta őket, azt mondták neki, hogy a tulajdonos megbízásából akarják elvinni az autót. Miután az asszony közölte velük, hogy ő a tulajdonos, a két feltételezett elkövető elszaladt, majd beültek egy néhány méterrel odébb lévő gépkocsiba, és elhajtottak.

A rendőrök a tulajdonos által elmondottak, illetve a megadott személyleírás alapján néhány órán belül elfogták, majd a Győri Rendőrkapitányságra előállították a bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható személyeket, akik közül a nyomozók a 36 éves B. Ferenc helybéli lakost lopás vétség kísérletének elkövetése miatt gyanúsítottként, míg a társaságában lévő férfit tanúként hallgatták ki.


Hírfolyam

 

Fokozott ellenőrzés Somogyban

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el a vármegye teljes területére.

 

Nem mindennapi muffin

A győri rendőrök vélhetően marihuánát tartalmazó süteményt találtak és foglaltak le egy 31 éves helyi férfi lakásán.

 

Kiskorútól rabolt

Egy gátlástalan felnőtt egy fiú mobiltelefonját vette el. Nem jutott messzire, az újszászi rendőrök elfogták és őrizetbe vették.

 

Naprakészen

Kábítószerrel kapcsolatos képzést tartott a BRFK Bűnmegelőzési Osztály a FÖRI munkatársainak.