Díjkitűzés - 1 millió forint a nyomravezetőnek
A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője egy szigetszentmiklósi dohányboltban történt rablás kapcsán tűzött ki nyomravezetői díjat.
A Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya 13130/1163/2026. bü. számon folytat eljárást rablás bűntettének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen.
Az ügy, amelyben a nyomozók a lakosság segítségét kérik, 2026. május 22-én történt. Ekkor egy ismeretlen személy megjelent a településen található dohányboltban, majd késsel a kezében pénzt követelt. Az eladó ennek hatására átadta a kasszában lévő összeget.
A rabló közel 180 cm magas, vékony testalkatú. Az elkövetéskor fekete, cipzáras, kapucnis pulóvert, világos, egyenes szárú farmernadrágot és sportcipőt viselt.
A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője nettó 1 millió forint nyomravezetői díjat tűzött ki. A díjkitűzés összege annak fizethető ki, aki az elkövető személyével kapcsolatban olyan pontos adatokkal rendelkezik, amelyek segítségével az elkövető azonosítható, bűnösségére a gyanú megalapozottá válik, és információit az eljárás során ismerteti. A rendőrség a nyomravezető személyét bizalmasan kezeli.
A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője fenntartja a díjkitűzés visszavonásának jogát. A díjkitűzés visszavonásának közzétételét követően a jelentkezés elkésett.
A Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság munkatársai kérik, hogy aki a bűncselekménnyel összefüggésben információval rendelkezik, hívja a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központját a 06-1-236-2898-as telefonszámon, illetve tegyen bejelentést a Telefontanú 06-80-555-111-es zöldszámán, vagy a 112-es központi segélyhívón.