1 vonat, 2 kamion, 3 határsértő

2014. 02. 28., p - 13:19
Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Belépésre jelentkező tehervonaton szállított kamionokban bújtak meg a külföldiek.

A Kelebia Határrendészeti Kirendeltség járőrei 2014. február 28-án 6 óra 20 perckor egy belépő tehervonatot ellenőriztek.

 

A kontroll során az egyenruhások tételes vámvizsgálatot kértek a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőreitől.

A rendőrök a pénzügyőrökkel közös ellenőrzés alkalmával az egyik vagonon szállított két ponyvás kamionban összesen három szír állampolgárt találtak.

A férfiak magyarországi jogszerű tartózkodásukat igazolni nem tudták, ezért előállították őket a Kelebia Határrendészeti Kirendeltségére.

A határsértők kihallgatása folyamatban van.


Hírfolyam

 

Frissen kinevezett rendőrök

71 új tiszthelyettes kezdi meg szolgálatát a Budapesti Rendőr-főkapitányság Közrendvédelmi Főosztályán.

 

Akcióban a „védelmi csoport”

Egy miskolci nő számlájáról közel négyszázezer forint vált köddé. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság folytatja a küzdelmet az online csalók ellen a Mátrix Projekt keretében.

 

Látta a balesetet?

A Zalaegerszegi Rendőrkapitányság 20000/19175/2025. ideiglenes számon indított eljárást egy anyagi kárral járó közúti közlekedési baleset miatt.

 

Túrázókon segítettek

Két soproni járőr és egy helyi polgárőr kutatta fel az eltévedt erdőjárókat a Lőverekben.

 

Fokozott ellenőrzés

A Tiszavasvári Rendőrkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el a rendőrkapitányság illetékességi területére.