39 migráns volt az embercsempész kisteherautójában
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály Pécsi Osztály munkatársainak jelzése alapján, az M1-es autópálya 100-as kilométerszelvényében állítottak meg az egyenruhások egy kisteherautót, amelyben harminckilenc migránst fuvarozott a sofőr Ausztria irányába.

A szolgálatot teljesítő rendőrök 2021. október 26-án 23 óra 50 perckor egy cseh honosságú kistehergépkocsit ellenőriztek az autópályán. A járőrök megállapították, hogy a járművet egy cseh férfi vezette, és a raktérben harminckilenc – magukat szír állampolgárnak valló – külföldi volt összezsúfolódva, akik sem személyazonosságukat, sem pedig magyarországi jogszerű tartózkodásukat nem tudták igazolni.
A 29 éves sofőrt a rendőrök elfogták, majd őt – a migránsokkal együtt – a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságra előállították.
Az illegális migránsokat – meghallgatásukat követően – a hatályos magyar jogszabályok értelmében az egyenruhások visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz. A gépkocsi vezetőjével szemben a nyomozók embercsempészés bűntett elkövetésének gyanúja miatt eljárást indítanak.
Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.