Embercsempész és újabb 14 illegális migráns Bács-Kiskun megyében

2021. 08. 14., szo - 06:36
Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A 20 éves moldáv férfit a rendőrök őrizetbe vették, a határsértőket visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.  

Ahogy arról korábban hírt adtunk, a Bácsalmás Határrendészeti Kirendeltség járőrei 2021. augusztus 14-én 2 óra 10 perckor 14 határsértőt tartóztattak fel Madaras közigazgatási területén. A helyszín közelében nem sokkal később egy gépkocsival megjelent egy 20 éves moldáv állampolgár, aki a rendőröket meglátva, zavartan viselkedett. Mivel felmerült a gyanú, hogy a korábban feltartóztatott 14 illegális migránst ő szállíthatta járművével, ezért a rendőrök őt előállították, majd embercsempészés miatt gyanúsítottként hallgatták ki, és bűnügyi őrizetbe vették.    

A bácsalmási rendőrök 2021. augusztus 14-én 3 órakor Bácsalmás belterületén észleltek egy gépkocsit, amit intézkedés alá akartak vonni. A sofőr azonban a rendőröket észlelve a járművet hátrahagyta, és elmenekült. Az autóban a járőrök 14 – magukat szír állampolgárnak valló – külföldit fedeztek fel. Az illegális migránsok sem személyazonosságukat, sem pedig magyarországi jogszerű tartózkodásukat nem tudták igazolni. A hatályos magyar jogszabályok értelmében őket visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.

A Bács-Kiskun megyei rendőrök a sofőrt keresik, és vizsgálják, hogy a korábban elfogott embercsempész kapcsolatba hozható-e vele.    

Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Hírfolyam

 

Kavicsos csalók akcióban

Az utcán füvet nyíró férfitől csalt ki 178 000 forintot hamis indokkal egy társaság az egyik Tolna vármegyei településen. Állításuk szerint a fűnyírás miatt felpattanó kavics törte be az autójuk szélvédőjét.

 

Fokozott ellenőrzés

A Záhonyi Rendőrkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el a rendőrkapitányság illetékességi területére.

 

Fokozott ellenőrzés

A Tiszavasvári Rendőrkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el a rendőrkapitányság illetékességi területére.

 

Édesanyját szúrta meg késsel

Brutális tette után sorsára hagyta édesanyját egy férfi, és bezárkózott a lakásba, de a rendőrök elfogták. Őrizetben van.

 

Kiiktattak egy pécsi dílert

A Siklósi Rendőrkapitányság nyomozói a Mecsek Közterületi Támogató Alosztály munkatársaival elfogták azt a nőt, aki huzamosabb ideje tudatmódosító szerrel kereskedett Pécsett.

 

Bódultság

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai tíz ittas és két bódult sofőrt szűrtek ki a forgalomból.