Országos határrendészeti összesítő
Az elmúlt nap eseményei számokban.

A szolgálatot teljesítő rendőrök 2025. augusztus 19-én 0 óra és 24 óra közötti időszakban összesen 28 határsértőt tartóztattak fel és 49 főt megakadályoztak a hazánk területére történő illegális belépésben.
Csongrád-Csanád vármegyében, 4 esetben összesen 23 határsértőt tartóztattak fel Szeged, Röszke és Ásotthalom külterületén.
Bács- Kiskun vármegyében, 1 esetben összesen 1 határsértőt tartóztattak fel Tompa közúti határátkelőhelyen.
Győr-Moson-Sopron vármegyében, 1 esetben összesen 4 határsértőt tartóztattak fel Sopronkövesd külterületén.
A feltartóztatott illegális migránsok ellenőrzésük során palesztin, szír, iraki és marokkói állampolgároknak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni. A rendőrök a hatályos-magyar jogszabályoknak megfelelően átkísérést alkalmaztak.
Magyarország területén az elmúlt 24 órában közokirat hamisítás miatt 1 embert fogtak el és embercsempészés miatt két ember ellen indult büntetőeljárás.
Sopronkövesd közigazgatási területén 2025. augusztus 19-én hajnalban a járőrök intézkedés alá vontak egy moldovai férfit, aki egy magyar honosságú személygépkocsit vezetett. A járműben négy, magát palesztin és iraki állampolgárnak valló illegális migráns tartózkodott.
Késő este Rajka közigazgatási területén igazoltattak a rendőrök egy magyar honosságú személygépkocsit, amit egy 29 éves pakisztáni állampolgár vezetett. A gépkocsiban hat bangladesi és két indiai férfi utazott.
Valamennyi esetben az utasok sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni, ezért a rendőrök a magyar jogszabályoknak megfelelően intézkednek az illegális migránsok ideiglenes biztonsági határzárhoz való visszakíséréséről, míg a járművezetőkkel szemben embercsempészés miatt büntetőeljárás indult.
Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.