Újabb illegális migránsokat tartóztattak fel Csongrád-Csanád megyében

2022. 06. 25., szo - 10:10
Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Jogellenesen próbált meg bejutni az országba 13 határsértő Csongrád-Csanád megyében. A rendőrök feltartóztatták őket.

A Szeged Határrendészeti Kirendeltség járőrei a cseh rendőrökkel együttműködve 2022. június 25-én 9 óra 40 perckor 13 illegális migránst tartóztattak fel Ásotthalom külterületén. Ellenőrzésük során a csoport tagjai szír, afgán és pakisztáni állampolgárnak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni. A határsértőkkel szemben a rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően jártak el.


Hírfolyam

 

Biztonsági őrnek adták ki magukat

A pécsi rendőrök pár órán belül kézre kerítették azt a két fiatalt, akik biztonsági ellenőrzést színlelve bankkártyát, majd egy táskát loptak Pécsett.

 

Udvarában nevelgette

A zalai rendőrök elfogtak egy marihuánatermesztéssel gyanúsított férfit.

 

Egy lépésre volt a tragédiától

A Miskolci Rendőrkapitányság Avasi Rendőrőrs járőreinek lélekjelenlétüknek köszönhetően sikerült megelőzni egy tragédiát július 19-én.