Ami neked munka, az nekem álom

2018. 03. 23., p - 09:45
Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A Veszprém megyei rendőrök két megváltozott munkaképességű nő álmát váltották valóra azzal, hogy betekintést nyerhettek a rendőrök munkájába.

A Munkaerőpiacon Maradás Egyesülete 2007 óta foglalkozik megváltozott munkaképességű fiatal pályakezdők és a munkaerőpiacról szociális helyzetük miatt kiszoruló emberek elhelyezkedési esélyeinek javításával. Az egyesület a Salva Vita Alapítvánnyal együttműködve idén is megvalósította a „DuoDay- Neked MUNKA, Nekem ÁLOM!” elnevezésű kezdeményezést.

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság a program keretében 2018. március 22-én vendégül látott két hölgyet, akiknek az álom munkája az volt, hogy egy napra rendőrök lehessenek.

A változatos programok sora egy munkavédelmi oktatással kezdődött. Ezután Bognár Éva rendőr százados kíséretében betekinthettek a Tevékenység-irányítási Központ munkájába, működésébe. Ezután a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Mélységi Ellenőrzési és Közterületi Támogató Alosztályára mentek, ahol a rendőrök bemutatták a rendszeresített szolgálati felszereléseiket (lövedékálló mellény, sisak, pajzs).

Ezt követően két, szolgálatban lévő járőrrel beültek a szolgálati gépkocsiba, és a város területén tettek egy kört. A rendőrök meséltek a munkájukról, megismertették velük a szolgálati autót és annak kötelező felszereléseit.

A program utolsó állomásaként a bűnügyi technikusok munkájába tekinthettek be, melynek során megismerték a rabosítási eljárás folyamatát, az ujjnyom rögzítést.

A legnagyobb sikert Hektor, a szolgálati kutya szagazonosító bemutatója aratta.

 


Kapcsolódó oldalak