Az elmúlt 24 óra számokban
Hírek Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből.
A megye rendőri szervei 2014. október 21-én két személyt vettek szabálysértési őrizetbe.
Az encsi járőrök egy férfival tulajdon elleni szabálysértés, míg az ózdi rendőrök egy fővel szemben a távoltartó határozat szabályainak megszegése miatt hoztak személyi szabadságot korlátozó határozatot. Az illetékes rendőrkapitányságok a szabálysértési őrizetbe vett személyeket gyorsított eljárásban, 72 órán belül állítják bíróság elé.
Az elmúlt 24 órában a Miskolci és Kazincbarcikai Rendőrkapitányság munkatársai két-két elfogatóparancs hatálya alatt álló, körözött személyt fogtak el és vettek őrizetbe.
A fentieken túlmenően a miskolci rendőrök három, míg a szerencsi és encsi járőrök egy-egy férfival szemben alkalmaztak hozzátartozók közötti erőszak miatt ideiglenes megelőző távoltartást.
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében az elmúlt 24 órában egy halálos és három személyi sérüléssel végződő közúti közlekedési baleset történt, anyagi kárral járó ütközés további öt esetben jutott a rendőrség tudomására.