Balesetek és szabálysértési őrizet Békésben
Súlyos sérülésekkel járó közúti közlekedési balesetek Csorvás külterületén és Szarvason, szabálysértési őrizet bolti lopás miatt Békéscsabán.
Békés megyében 2015. január 23-án két személyi sérüléssel járó közúti közlekedési balesetről érkezett bejelentés a rendőrségre. Csorvás külterületén haladó személygépkocsi 13 óra 30 perckor balra ívelő kanyarban lehaladt az útról, a mellette lévő jelzőtáblának ütközött, majd az árokba csapódva állt meg. Szarvason útkereszteződésben balra kanyarodó tehergépkocsi 19 óra 38 perckor az úttesttel párhuzamosan kiépített kerékpárúton haladó kerékpárost ütött el, aki elesett. Az első balesetben a jármű vezetője és a biciklis az orvosi vizsgálatok eredményei alapján súlyos sérüléseket szenvedett. A történtek körülményeit az illetékes rendőrkapitányságok vizsgálják.
A Békéscsabai Rendőrkapitányság rendőrei lopással elkövetett tulajdon elleni szabálysértés miatt, gyorsított bírósági eljárás lefolytatása céljából 2015. január 23-án 8 óra 10 perckor vették őrizetbe N. Zsigmond békéscsabai lakost. A 34 éves férfi az elfogása előtt egy helyi áruházból szeszes italokat, 6 doboz sört és 2 üveg vodkát akart fizetés nélkül elvinni, de a biztonsági őrök tetten érték és a rendőri segítséget kértek. A férfit a kapitányság 3 napon belül bíróság elé állíthatja.