Balesetek Nógrád megyében

2020. 05. 17., v - 09:07
Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Az elmúlt napon három anyagi káros közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek a rendőrök.

Egy 84 éves férfi közlekedett személygépkocsival Balassagyarmaton 2020. május 16-án a délutáni órákban, amikor az egyik körforgalomba behajtott, azonban nem biztosított elsőbbséget egy ott közlekedő másik járműnek. A másik gépkocsi vezetője azért, hogy az ütközést elkerülje a padkára hajtott. A balesetben személyi sérülés nem történt.

A megye területén az elmúlt 24 órában további két anyagi káros közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek a rendőrök.

Felhívjuk a figyelmet a körforgalom megközelítésére és az azon való biztonságos továbbhaladásra:

  • a körforgalmat előre tábla jelzi,
  • útburkolati jelek figyelmeztetnek a sebesség csökkentésre,
  • a "Körforgalom" táblával egyidejűleg, Magyarországon minden esetben van kihelyezve elsőbbséget szabályzó tábla, mely azt jelzi, hogy a körforgalomban haladó járműveknek elsőbbségük van a körforgalomba behajtó járművekkel szemben,
  • a körforgalomba való behajtást irányjelzővel nem kell jelezni, de nem is tiltott abban az esetben, ha ezzel a közlekedés többi résztvevőjének plusz információt szolgáltatunk, de ez az irányjelzés nem lehet megtévesztő,
  • a körforgalomból való kihajtást minden esetben irányjelzővel jelezni kell!

 

… hogy mindenki hazaérjen!


Kapcsolódó oldalak