Balesetek Pest megyében
Négyen sérültek meg a balesetek következtében.

Pest megyében az elmúlt 24 órában 18 közlekedési baleset történt. A balesetek következtében 4 személy sérült meg.
Felsőpakony lakott területén kívül az elsőbbség meg nem adása miatt ütközött össze két személyautó 2017. április 27-én 14 órakor. A baleset következtében a két jármű sofőrje könnyű sérülést szenvedett.
Nem adott elsőbbséget egy gyalogosnak annak az autónak a 39 éves sofőrje, aki 2017. április 27-én 13 órakor Budaörsön, a Szivárvány utca egyik pakolójából kanyarodott ki. A nő elsodorta a gyalogost, aki ennek következtében könnyű sérülést szenvedett.
Nagykőrösön is azért ütközött össze egy személyautó és egy elektromos kerékpár, mert a gépkocsi vezetője nem adott elsőbbséget 2017. április 27-én 8 órakor a város egyik útkereszteződésében egy 89 éves nőnek, aki a baleset következtében megsérült.
Sződligeten 2017. április 27-én 9 órakor egy teherautó - kanyarodása során - nem adott elsőbbséget egy kerékpárosnak, ezért összeütköztek. A baleset következtében a kerékpárt hajtó 24 éves férfi könnyű sérülést szenvedett.
28. § Elsőbbség az útkereszteződésben
(1) Az útkereszteződésben - ha a (2) bekezdés rendelkezéseiből más nem következik - a járművel elsőbbséget kell adni
a) a jobbról érkező minden jármű és
b) a balról érkező villamos részére.
(2) A másik jármű érkezési irányától függetlenül elsőbbséget kell adni az útkereszteződésben
a) minden járművel a megkülönböztető fény- és hangjelzést együttesen használó gépjármű részére, továbbá minden ilyen gépjárművekkel kísért (közrefogott), zárt csoportban haladó megkülönböztető fényjelzést használó gépjármű részére;
b) az olyan útról érkező járművel, amelyen az útkereszteződés előtt „Elsőbbségadás kötelező” vagy „Állj! Elsőbbségadás kötelező” jelzőtábla van, a keresztező - illetőleg a kiegészítő táblán vastag vonallal jelzett - útról érkező jármű részére;
c) földútról érkező járművel a szilárd burkolatú útról érkező jármű részére;
d) körforgalomban haladó járművel a körforgalmat keresztező villamos részére.
(3) Útkereszteződést járművel csak olyan sebességgel szabad megközelíteni, hogy a vezető eleget tehessen elsőbbségadási kötelezettségének és e tekintetben másokat a jármű sebességével ne tévesszen meg.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága kéri a járművezetőket, hogy fokozott óvatossággal és körültekintéssel közlekedjenek!