Baleseti összesítő

2019. 07. 15., h - 08:08
Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Az elmúlt 24 órában Nógrád megye közútjain ketten sérültek meg közúti közlekedési balesetben.

Dejtár irányából a 22-es számú főút útkereszteződése irányába közlekedett egy 68 éves nő 2019. július 14-én 11 óra 30 perc körül. A nő a kereszteződésbe balra Balassagyarmat felé kikanyarodott úgy, hogy az "Elsőbbségadás kötelező" jelzőtábla ellenére nem adott elsőbbséget az egyenesen, Érsekvadkert irányába haladó személygépkocsinak, és azzal összeütközött. A baleset következtében az egyik gépkocsi gyermek utasa megsérült.

Egy 50 éves férfi közlekedett 14 óra körül Salgótarján irányából Kazár felé személygépkocsijával, amikor egy balra ívelő kanyarban a jobb oldali útpadkára lehajtva egy fának ütközött. A baleset következtében a gépkocsi vezetője megsérült. A jármű vezetőjének alkoholszondás ellenőrzése pozitív eredménnyel zárult.

A balesetek körülményeit a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság vizsgálja.

Az elmúlt napon a megye rendőrei további egy anyagi káros baleset helyszínén intézkedtek. 

Kérjük a közlekedésben résztvevő járművek vezetőit, hogy a KRESZ szabályainak megfelelően, a sebességhatárokat betartva közlekedjenek!

A rendőrség ismételten felhívja a járművezetők figyelmét, hogy a balesetek elkerülése érdekében a vezetés megkezdése előtt ne fogyasszanak szeszes italt! Az alkoholfogyasztás hátrányosan hat a vezetési képességre, ezért az a járművezető, aki alkoholfogyasztást követően volán mögé ül, saját és mások életét is fokozott veszélynek teszi ki!

…hogy mindenki hazaérjen!

 

 


Kapcsolódó oldalak