Baleseti összesítő
Az elmúlt 24 órában Nógrád megye rendőrei két személyi sérüléssel járó és egy anyagi káros közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek.

Vizslás irányából Kazár felé haladt 2020. február 15-én 20 óra 10 perc körül egy 28 éves férfi, akinek gépkocsija a balra ívelő kanyarban megcsúszott, majd a vízelvezető árokba csapódott. A baleset során a gépkocsi két utasa megsérült.
Egy 58 éves nő Alsópetény és Nézsa közötti útszakaszon közlekedett 23 óra 30 perc körül személygépkocsival, amikor a járművezető elvesztette uralmát a gépkocsi felett és szalagkorlátnak ütközött, majd a jármű tetejére borulva állt meg. A balesetben a gépkocsit vezető hölgy sérült meg.
A rendőrségre az elmúlt 24 órában a megye területén történt további egy anyagi káros balesetről érkezett bejelentés.
A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága felhívja a figyelmet, hogy a téli időszakban a jeges, csúszós úttesten jellemzően megnő a pályaelhagyással járó és a nem megfelelő követési távolság megtartásából eredő balesetek száma. A vezetéstechnikai hibákból hamarabb baleset származhat. A kisebb követési távolság, a hirtelen gyorsítás és fékezés, az útkanyarulat nagy sebességgel való megközelítése, valamint útkanyarulatban való erőteljes fékezés balesethez vezethet.
Kérjük, hogy a KRESZ betartása mellett, minden esetben a megváltozott út- és látási viszonyoknak megfelelően válasszák meg a gépjármű sebességét.
…hogy mindenki hazaérjen!