Búzatábláig kergette

2026. 06. 22., h - 12:54
Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Szabadidejét töltő rendőr fogta el a férfit, aki Tápiószentmárton településen 2026.06.13-án, a kora esti órákban betörés közben értek tetten.

Az esetről egy szomszéd értesítette a szabadidejét töltő Tóth Balázs rendőr hadnagyot, a Tápiószelei Rendőrőrs parancsnokát, hogy a bejelentő melletti ház felől többszöri üvegcsörömpölés hangjára lett figyelmes, és amikor a hang irányába nézett, egy idegen férfit látott, aki menekülésnek eredt.

Az őrsparancsnok futva indult a betörő után, miközben értesítette szolgálatban lévő kollégáit. A futóverseny végül egy búzamezőn ért véget, ahol Tóth Balázs utolérte és az erősítés érkezéséig visszatartotta az elkövetőt, az 52 éves B. Mihályt, akit előállítottak a Nagykátai Rendőrkapitányságra. Lopási kár az ügyben nem keletkezett.

A példát intézkedéséért Tóth Balázs rendőr hadnagyot Lauda Zoltán dandártábornok, a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője jutalomban részesítette. 


Kapcsolódó oldalak