Egy nap alatt elfogták a rollertolvajt

2026. 04. 16., cs - 14:49
Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Példás együttműködés eredményeként a rendőrök rekordidő alatt elfogták azt a 19 éves üllési férfit, aki egy buszmegállóból kötött el egy nagy értékű elektromos rollert.

A fiatal férfi április 14-én, napközben szemelte ki zsákmányát egy üllési buszmegállóban. A mintegy 200 ezer forint értékű elektromos rollert nem véletlenül választotta, elmondása szerint kifogyott a pénzéből, és nem tudott beutazni szegedi munkahelyére. Amikor meglátta a járművet, kapott az alkalmon és egyszerűen elvitte.

A történet azonban itt nem ért véget. A rendőrök a térfigyelő kamerák felvételei alapján azonnal keresni kezdték az elkövetőt. Az üllési polgárőrök személyleírás és öltözet alapján felismerték a férfit, aki egy buszon utazott, miután a lopott roller lemerült.

A szálak gyorsan összeértek, a rendőrök felvették a kapcsolatot a buszvezetővel, aki pontosan emlékezett, hol szállt le a fiatal. A buszmegálló környékén élők szintén felismerték a férfit, így a hatóságok rövid időn belül beazonosították.

A rendőrök másnap már el is fogták a tolvajt az utcán miközben éppen a lopott, időközben lemerült rollert próbálta feltölteni. Lopás miatt indult büntetőeljárás a férfival szemben a Szegedi Rendőrkapitányságon.

Az ügy jól példázza, hogy a gyors reagálás és a profi együttműködés – rendőrök, polgárőrök és civilek között – milyen hatékonyan eredményre vezethet.


Kapcsolódó oldalak