Egy nap alatt kézre került a bringatolvaj

2025. 10. 16., cs - 10:33
Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A dabasi nyomozók nemcsak a tolvajt, de a kerékpárt is megtalálták.

Egy táborfalvai asszony néhány nappal ezelőtt lezárva hagyta kerékpárját a település központjában lévő tárolóban, majd Budapestre utazott. Amikor két nappal később hazafelé tartott, meglepődve tapasztalta, hogy a drótszamara eltűnt. Azonnal értesítette a rendőrséget, és a bejelentés után nem sokkal már el is kezdődött a nyomozás.


A dabasi rendőrök nem vesztegették az időt: a térfigyelő kamerák felvételeinek elemzésének eredményeként rövid időn belül azonosították a tolvajt, a 24 éves táborfalvai Sz. László Eriket. Kiderült, hogy a férfi az éjszaka közepén egyetlen mozdulattal szabadította ki a lezárt biciklit, majd eltekert vele. A nyomozók gyors reagálásnak köszönhetően a férfit már másnap reggel, otthonában elfogták, és előállították a Dabasi Rendőrkapitányságra.

A lakásán tartott kutatás sem maradt eredmény nélkül. Megtalálták az ellopott kétkerekűt, amit még aznap visszaadtak a tulajdonosának.

A gyanúsított ellen a Dabas Rendőrkapitányság lopás vétsége miatt folytatja a bűntetőeljárást. 


Kapcsolódó oldalak