Eltolták a lezáratlan kerékpárt

2026. 06. 24., sze - 13:20
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Egy alsózsolcai üzlet elől tulajdonított el egy lezáratlanul hagyott kerékpárt egy férfi. A rendőrök rövid időn belül azonosították és elfogták az elkövetőt, a biciklit pedig visszaadták jogos tulajdonosának.

A sértett egy alsózsolcai bolt előtt hagyta kerékpárját, azonban azt nem zárta le. A férfi kihasználta az alkalmat, és egyszerűen ellopta a kétkerekűt.

A bejelentést követően a Felsőzsolcai Rendőrőrs munkatársai gyors adatgyűjtésbe kezdtek, amelynek eredményeként rövid idő alatt elfogták az elkövetőt. A rendőrök a lopott kerékpárt felkutatták, majd visszaadták tulajdonosának.

Az ügyben a Felsőzsolcai Rendőrőrs lopás miatt szabálysértési eljárást indított.

A rendőrség tanácsai:

  • Kerékpárját minden esetben zárja le erős, megbízható lakattal!
  • A biciklit lehetőség szerint rögzítse oszlophoz, kerítéshez vagy kerékpártárolóhoz!
  • Ne bízzon abban, hogy „csak egy percre” hagyja őrizetlenül a kerékpárt!

Egy megfelelően rögzített kerékpár kevésbé válik a tolvajok célpontjává.


Kapcsolódó oldalak