Engedély nélkül rakta le a szemetet

2013. 10. 12., szo - 08:16
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A lomizásból származó hulladéktól a határhoz közeli Mosonszolnok külterületén szabadult meg a férfi.

A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságra egy mosonszolnoki lakos tett bejelentést, hogy a község külterületén, az út mellett engedély nélkül elhelyezett hulladékot találtak.

A helyszíni szemle során a hátrahagyott mintegy másfél köbméter vegyes összetételű szemét között különféle, gépkocsi javításából származó alkatrészeket, olajos rongyokat, osztrák autószervizek számláit, rendszámtáblákat és háztartási hulladékot találtak a rendőrök. A mosonmagyaróvári nyomozók megállapították, hogy az alkatrészek egy osztrák autójavító műhelyből származnak, ahonnan egy magyar férfi több alkalommal szállított el bontásból származó hulladékot.

L. József pannonhalmi lakos gyanúsítotti meghallgatása során beismerte, hogy rendszeresen jár Ausztriába lomizni, a szemetet ő rakta le a szántóföldre. A bontásokból származó alkatrészek közül a vasat kiválogatta és a számára értéktelen hulladékot hazafelé, az út mellé lerakta.

 

A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság a 29 éves férfi ellen hulladékgazdálkodás rendjének megsértése bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást befejezte. Az ügy iratait, vádemelési javaslattal a napokban megküldte a Mosonmagyaróvári Járási Ügyészségnek.   


Kapcsolódó oldalak