Győr-Moson-Sopron vármegyében történt

2025. 08. 25., h - 07:48
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Az elmúlt hétvége rendőri intézkedései számokban.

A Győr-Moson-Sopron megyei rendőrök az elmúlt 72 órában összesen 31 közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek, amelyből 7 személyi sérüléssel végződött.

A szolgálatot ellátó állomány egy személyt fogott el az ellene érvényben lévő körözés alapján.

Előállítás 16 esetben történt, hat embert bűncselekmény elkövetésén, hetet ittas vezetésen értek tetten kollégáink, hatot ittas vezetés miatt, négyet pedig egyéb ok miatt pedig kísértek be az illetékes rendőrkapitányságra.

Az egyenruhások a megye útjain 1007 alkoholszondás ellenőrzést végeztek, amely során 7 esetben mutatott pozitív eredményt a műszer.

Szabálysértési feljelentéssel 51 esetben éltek a járőrök, 30 személy esetében közigazgatási, míg 64 alkalommal helyszíni bírságot szabtak ki.

A közlekedési balesetek elkerülése érdekében a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság felhívja a gépjárművezetők figyelmét arra, hogy az útkereszteződésekhez érve körültekintőbben vezessenek, az „Állj! Elsőbbségadás kötelező!” és az „Elsőbbségadás kötelező!” jelzőtáblákra kiemelt figyelmet fordítsanak!

Közlekedjenek türelmesen, a reggeli és délutáni csúcsidőben még fokozottabban figyeljenek egymásra! A volán mögül igyekezzenek megérteni a másik sofőr vagy gyalogos szándékát, bosszankodás és türelmetlenség helyett legyenek előzékenyek, segítőkészek!

…hogy mindenki hazaérjen!


Kapcsolódó oldalak