Hírek Bács-Kiskun megyéből

2014. 02. 11., k - 08:06
Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Az elmúlt 24 óra eseményei.

Megyénk közútjain az elmúlt 24 órában két könnyű sérüléssel járó, valamint négy anyagi káros közúti közlekedési baleset történt.

 

A Kecskeméti Rendőrkapitányság 2014. február 10-én 14 óra 30 perckor lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vett egy 17 éves kecskeméti fiatalt. A férfi a rendelkezésre álló adatok alapján megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2014. február 9-én éjszaka betört Kecskemét, Alsószéktó egyik tanyájába, ahonnan különböző tárgyakat lopott el.

 

A Kiskunhalasi Rendőrkapitányság egy korábban elrendelt nyomozás során őrizetbe vette J. Miklós 18 éves és K. István 20 éves jánoshalmi lakosokat. A férfiak a rendelkezésre álló adatok szerint megalapozottan gyanúsíthatóak azzal, hogy 2013. december 30-án 14 óra körüli időben Jánoshalma egyik erdőrészéből tizenegy akácfát vágtak ki és loptak el. A személyek több vagyon elleni bűncselekménnyel is megalapozottan gyanúsíthatóak.

 

A Hercegszántó Határrendészeti Kirendeltség eljárást indított egy afgán állampolgárral szemben, akit 2014. február 9-én az államhatár közelében vontak intézkedés alá a járőrök. A külföldi magyarországi tartózkodásának jogszerűségét nem tudta igazolni, ezért elfogták és előállították őt. A férfi menekültstátusz iránti kérelmet nyújtott be, így átadták őt az illetékességgel rendelkező Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal munkatársainak.

 


Kapcsolódó oldalak