Hírek Bács-Kiskun megyéből
Az elmúlt 24 óra eseményei.
Megyénk közútjain az elmúlt 24 órában két személyi sérüléssel járó, valamint hét anyagi kárral végződő közúti közlekedési baleset történt.
A Kecskeméti Rendőrkapitányság őrizetbe vette T. József 31 éves román állampolgárságú kecskeméti lakost, aki ellen a Kecskeméti Törvényszék elfogatóparancsot bocsátott ki.
Kelebia Határrendészeti Kirendeltség eljárást indított tizenkét afgán és két pakisztáni állampolgárral szemben, akiket 2014. június 18-án 7 óra 30 perckor Kelebia külterületén igazoltattak a járőrök. Magyarországon való jogszerű tartózkodásukat, hitelt érdemlően igazolni nem tudták, ezért előállították őket a kirendeltségre. Az egyik pakisztáni férfi ellen beutazási és tartózkodási tilalom van érvényben. Az eljárás során a négy szír, valamint a két pakisztáni állampolgár idegenrendészeti őrizetbe került. A többiek menekültstátusz iránti kérelmet nyújtottak be, ezért őket átadták az illetékességgel rendelkező Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal munkatársának.