Hírek Bács-Kiskun megyéből

2013. 09. 22., v - 08:02
Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Az elmúlt 24 óra eseményei.

Megyénk közútjain az elmúlt 24 órában négy személyi sérüléssel járó, valamint hat anyagi káros közúti közlekedési baleset történt. Ittas gépjárművezetővel szemben két esetben intézkedtek a rendőrök.

 

A Kecskeméti Rendőrkapitányság 2013. szeptember 21-én őrizetbe vette F. Aranka 36 éves és T. Beáta 27 éves kecskeméti lakosokat. A nők 2013. szeptember 21-én Kecskemét vonzáskörzetében az 54-es és a 44-es számú főutakon - az úttest szélén állva - az arra közlekedőknek legyező kézmozdulatokkal, félreérthetetlen módon jelezték, hogy anyagi ellenszolgáltatásért szexuális kapcsolatot létesítenek.

 

A Kecskeméti Rendőrkapitányság őrizetbe vette 2013. szeptember 21-én A. János 47 éves kecskeméti lakost. A férfi a rendelkezésre álló adatok szerint megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2013. szeptember 21-én a déli órákban Hetényegyházán az egyik lakóházban bántalmazta élettársát és annak lányát, akik ennek következtében megsérültek. A férfit pár órával később a rendőrök őrizetbe vették.

 

A Kecskeméti Rendőrkapitányság 2013. szeptember 21-én őrizetbe vette J. Ferenc 41 éves inárcsi lakost, aki ellen a Pesti Központi Kerületi Bíróság elfogatóparancsot adott ki.

 

A Bajai Rendőrkapitányság 2013. szeptember 21-én a hajnali órákban őrizetbe vette J. István 52 éves katymári lakost, aki ellen a Bp. XX. Ker. Bíróság adott ki elfogatóparancsot.

 

A Kelebia, a Bácsalmás, a Bácsbokod és a Hercegszántó Határrendészeti Kirendeltség eljárást indított tizenegy külföldi állampolgárral szemben, akiket 2013. szeptember 20-án és 21-én Tompa külterületén, Csikéria külterületén, Hercegszántó külterületén és Bácsbokod külterületén igazoltattak a rendőrök. A személyek jogszerű magyarországi tartózkodásukat igazolni nem tudták, ezért tiltott határátlépés szabálysértés elkövetésének gyanúja miatt előállították őket. Három külföldi állampolgárral szemben beutazási és tartózkodási tilalom van érvényben. A külföldiek - három személy kivételével- menekültstátusz iránt kérelmet nyújtottak be. A személyeket a BÁH Kiskunhalasi, a Debreceni és a Békéscsabai Menekülteket Befogadó Állomására és a Kiskunhalasi Őrzött Szállásra vitték a rendőrök.


Kapcsolódó oldalak