Hírek Jász-Nagykun-Szolnok megyéből
Az elmúlt 24 órában történt.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 24 órában egy személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek a rendőrök.
Az elmúlt napon a megye rendőrei kettő személyt fogtak el az ellenük érvényben lévő körözés alapján, valamint 3 ittas gépjárművezetőt szűrtek ki a forgalomból.
Könnyű személyi sérüléssel járt az a baleset, ami 2020. április 4-én 8 óra 53 perc körül történt Karcag belterületén, a Kálvin úton. Egy helyi lakos elindulását követően nem adott elsőbbséget egy segédmotoros kerékpárnak, ami elé kihajtott és összeütköztek. A motoros az ütközéstől elesett, és az elsődleges orvosi vélemény alapján könnyű sérülést szenvedett.

Egy helyi lakos hátramenetben indult el személygépkocsijával 2020. április 4-én 18 óra 20 perc körül egy kunszentmártoni ingatlan elől, majd mikor felhajtott az úttestre nekiütközött az ott közlekedő gépkocsinak. Az ellenőrzés során a tolató sofőrrel szemben alkalmazott alkoholszonda pozitív értéket mutatott. A rendőrök előállították az 51 éves férfit biológiai mintavétel céljából. A jogsértő nem tartotta magánál a vezetői engedélyét.

Egy szolnoki lakos segédmotoros kerékpárral közlekedett 2020. április 4-én 17 óra 50 perc körül Szajol külterületén, mikor a rendőrök ellenőrizték. A 48 éves férfivel szemben alkalmazott alkoholszonda pozitív értéket mutatott, ezért előállították további mintavétel céljából. A jogsértő vezetői engedélyét a helyszínen elvették.
Szintén ittasan közlekedett segédmotoros kerékpárral az a helyi lakos, akit 2020. április 4-én 18 óra körül ellenőriztek a rendőrök Tószeg belterületén. A sofőrrel szemben alkalmazott alkoholszonda pozitív értéket mutatott. A 44 éves nőt előállították biológiai mintavétel céljából. A rendőrök megállapították, hogy a jogsértő vezetői engedéllyel nem rendelkezik.
Az ittas gépjárművezetőkkel szemben továbbra is zéró tolerancia van érvényben Magyarországon. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy az ittas járművezetés potenciális balesetveszélyt hordoz magában!
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai kiemelt figyelmet fordítanak az ittas vagy bódult állapotban közlekedő, szabályszegő járművezetők forgalomból történő kiszűrésére!
...hogy mindenki hazaérjen!