Hírek Jász-Nagykun-Szolnok megyéből

2020. 04. 19., v - 06:14
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Az elmúlt 24 órában történt.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 24 órában nem jutott a rendőrség tudomására személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset.

Az elmúlt napon a megye rendőrei kettő személyt fogtak el az ellenük érvényben lévő körözés alapján, valamint 3 ittas gépjárművezetőt szűrtek ki a forgalomból.

Egy 24 éves férfi közlekedett 2020. április 18-án 21 óra körül Kőtelek belterületén az általa vezetett gépkocsival, mikor a helyi rendőr ellenőrzés alá vonta. A sofőrrel szemben alkalmazott alkoholszonda pozitív értéket mutatott. A férfi elmondta, hogy a gépkocsit a benne hagyott indítókulccsal az egyik családi ház elől hozta el a tulajdonos tudta és beleegyezése nélkül, melyet időközben a sértett bejelentett a rendőrségre. A járőrök biológiai mintavétel céljából előállították a jogsértőt, majd a nyomozók gyanúsítottként kihallgatták. A rendőrök megállapították, hogy a helyi lakos nem rendelkezik vezetői engedéllyel.

A Szolnoki Rendőrkapitányságon jármű önkényes elvétele bűntett és járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárás, az engedély nélküli vezetés és a kijárási korlátozás megszegésével kapcsolatban pedig szabálysértési eljárás indult K. József ellen.


Kapcsolódó oldalak