Hírek Jász-Nagykun-Szolnok megyéből
Az elmúlt 24 óra eseményei.
A Jászberényi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya eljárást indított garázdaság bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt B. László sülysápi lakos ellen. A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a 36 éves férfi 2014. augusztus 2-án 18 óra körüli időben Jászfényszaru külterületén, egy nyilvánosan megtartott rendezvényen előzetes szóváltás után többször megütött egy budapesti asszonyt. A 36 éves sértett a bántalmazás következtében az elsődlegesen beszerzett adatok alapján könnyű sérülést szenvedett. A rendőrök a bejelentés után azonnal a helyszínre vonultak, majd elfogták és előállították a Jászfényszarui Rendőrőrsre a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható sülysápi lakost. A férfi a gyanúsítotti kihallgatása alkalmával elismerte a rendőröknek a bűncselekmény elkövetését.
Lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt rendelt el nyomozást a Tiszafüredi Rendőrkapitányság egy fiatalkorú ellen. A nyomozás adatai szerint a 16 éves tiszaburai fiú 2014. augusztus 2-án 11 óra körüli időben bement egy tiszaburai ingatlan udvarára, ahol az ott lévő nyitott állapotú épületben jogtalanul készpénzt, ruhaneműket, illetőleg konyhai eszközöket vett magához, majd azokkal ismeretlen helyre távozott. A bejelentést követően a rendőrök a beszerzett adatok alapján azonosították, majd rövid időn belül előállították és gyanúsítottként kihallgatták a 16 éves fiút, aki beismerte tettét a rendőröknek. A terhelt otthonában megtartott házkutatás alkalmával a Tiszafüredi Rendőrkapitányság nyomozói az ellopott tárgyak nagy részét megtalálták és lefoglalták.
A megye rendőrei az elmúlt 24 órában három személyt fogtak el az ellenük érvényben lévő körözés alapján.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 24 órában két személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt.