Hírek Jász-Nagykun-Szolnok megyéből
Az elmúlt 24 órában történt.
A járőrök 2014. október 13-án 15 óra 30 perckor Mezőtúr külterületén ellenőriztek két szolnoki férfit, akikről megállapították, hogy tiltott helyen engedély nélkül horgásztak. A rendőrök a kifogott halakat az intézkedésnél jelen lévő halőrnek átadták. Az egyenruhások a tetten ért jogsértőket előállították a Mezőtúri Rendőrkapitányságra. A rendőrök a 24 éves férfit és 23 éves társát szabálysértési őrizetbe vették.
A Jászberényi Rendőrkapitányság eljárást indított lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt G. Miklós jászfényszarui lakos ellen. A 28 éves férfi 2014. október 13-án 9 óra körüli időben bement egy jászfényszarui közintézmény nyitott irodájába, ahonnan eltulajdonított egy laptopot. A rendőrök a begyűjtött adatok alapján azonosították a jogsértőt, akit előállítottak, majd gyanúsítottként kihallgattak. A nyomozók megállapították, hogy a férfi az ellopott laptopot egy budapesti bizományi üzletben értékesítette. Az eltulajdonított értéket a rendőrök még aznap lefoglalták.
A megye rendőrei az elmúlt 24 órában két férfit és két nőt fogtak el az ellenük érvényben lévő körözés alapján.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 24 órában két személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt.