Hírek Jász-Nagykun-Szolnok megyéből
Az elmúlt 24 órában történt.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 24 órában személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset nem jutott a rendőrség tudomására.
Járőrök ellenőriztek egy személygépkocsit és annak 35 éves vezetőjét 2015. február 1-jén 11 óra 5 perckor Szolnok belterületén. A rendőrök az intézkedéskor megállapították, hogy a férfit járművezetéstől eltiltották. Az egyenruhások a szolnoki lakost előállították a Szolnoki Rendőrkapitányságra, ahol járművezetés az eltiltás hatálya alatt szabálysértés elkövetése miatt eljárás indult ellene. A rendőrök a jogsértőt szabálysértési őrizetbe vették.
A Kunszentmártoni Rendőrkapitányság tulajdon elleni szabálysértés elkövetése miatt indított szabálysértési eljárást H. József cibakházai lakos ellen. A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint az 54 éves férfi 2015. február 1-jén 10 óra és 11 óra közötti időben Cibakháza belterületén lévő parkból ellopta a sértett lezáratlanul hagyott kerékpárját. A bejelentést követően a rendőrök rövid időn belül azonosították a cselekménnyel megalapozottan gyanúsítható helyi lakost. Az egyenruhások a lakcímén elfogták a férfit – akinél az ellopott kerékpárt is megtalálták -, majd előállították a Kunszentmártoni Rendőrkapitányságra, ahol szabálysértési őrizetbe vették.