Hírek Jász-Nagykun-Szolnok megyéből
Az elmúlt 24 órában történt.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 24 órában személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset nem jutott a rendőrség tudomására.
A megye rendőrei az elmúlt 24 órában egy férfit fogtak el az ellene érvényben lévő körözés alapján.
A Jászberényi Rendőrkapitányság lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást két jászjákóhalmai fiatalkorú ellen. A rendelkezésre álló adatok szerint a 15 éves és a 16 éves fiú 2015. december 21-én 19 óra és 2015. december 22-én 8 óra közötti időben Jászjákóhalmán, az egyik lakóház udvarára bement, ott kézifűrésszel egy fenyőfát kivágott és eltulajdonította azt. A sértett 2015. december 27-én tett bejelentést a rendőrségre. A helyi körzeti megbízott, a jó személy és helyismerete alapján azonosította a jogsértőket és egy közeli házban megtalálta az ellopott fenyőfát. A rendőrök a Jászberényi Rendőrkapitányságra előállították a két fiatalkorút, akiket gyanúsítottként kihallgattak. A rendőrök a fenyőt lefoglalták és a sértett részére visszaadták.
A Karcagi Rendőrkapitányság eljárást indított garázdaság vétség és testi sértés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt egy kunmadarasi lakos ellen. A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a 48 éves férfi 2015. december 27-én 21 óra 55 perc körüli időben Berekfürdőn, az egyik söröző előtti közterületen előzetes szóváltást követően két férfit bántalmazott. A berekfürdői és a kunmadarasi sértett bejelentést tett a rendőrségre. A járőrök elfogták és előállították az agresszív férfit a Karcagi Rendőrkapitányságra, ahol a nyomozók gyanúsítottként kihallgatták.
A rendőrségre 2015. december 27-én 14 óra körüli időben érkezett bejelentés arról, hogy Tiszaföldváron, egy jelenleg nem lakott épület nyitott ablakán keresztül valaki lopja az áramot. A rendőrök a helyszínen megállapították, hogy a vezeték a szomszédos házba van bevezetve és arra elektromos fogyasztókat csatlakoztattak. A rendőrök megszüntették a jogosulatlan áramvételezést és bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt az ott lakó fiút előállították a Tiszaföldvári Rendőrőrsre. A nyomozók a helyi fiatalt gyanúsítottként kihallgatták. A Kunszentmártoni Rendőrkapitányság lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást a 17 éves terhelt ellen.