Hírek Jász-Nagykun-Szolnok megyéből
Az elmúlt 24 órában történt.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 24 órában személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset nem jutott a rendőrség tudomására.
Az elmúlt napon a megye rendőrei hat férfit és két nőt fogtak el az ellenük érvényben lévő körözés alapján.
A sértett 2016. március 10-én 22 órakor tett bejelentést arról, hogy szolnoki lakásából a mobiltelefonját eltulajdonították. A járőrök azonosították és egy órán belül a szolnoki vasútállomáson elfogták R. Kálmánné helyi lakost. A rendőrök megállapították, hogy az 50 éves nőt a helyi járásbíróság is körözte, őt a Szolnoki Rendőrkapitányságra előállították. A nyomozók a mobiltelefont megtalálták és lefoglalták, a jogsértőt gyanúsítottként kihallgatták és bűnügyi őrizetbe vették. A Szolnoki Rendőrkapitányság eljárást indított lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt a R. Kálmánné ellen.
A Jászberényi Rendőrkapitányság testi sértés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást egy jászapáti lakos ellen. A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a 33 éves férfi 2016. március 10-én 17 óra 50 perc körüli időben Jászszentandrás egyik utcáján szóváltást követően bántalmazta volt barátnőjét. A bántalmazott 19 éves nő – az elsődleges orvosi vélemény alapján – súlyos sérülést szenvedett. A rendőrök lakcímén elfogták a bántalmazót, akit előállítottak a Jászapáti Rendőrőrsre. A nyomozók a férfit gyanúsítottként kihallgatták. A terhelt a bűncselekmény elkövetését beismerte.
A Mezőtúri Rendőrkapitányság tulajdon elleni szabálysértés elkövetése miatt szabálysértési őrizetbe vett egy 57 éves békéscsabai lakost. A nő 2016. március 10-én 9 óra 45 perc körüli időben egy mezőtúri drogériából arckrémet és szempillaspirált próbált meg eltulajdonítani. A bolt biztonsági személyzete észlelte a lopást és visszatartotta a jogsértőt a rendőrök kiérkezéséig. A járőrök előállították a nőt a Mezőtúri Rendőrkapitányságra, ahol meghallgatását követően szabálysértési őrizetbe vették.