Időskorú gondozottját lopta meg, elfogták a rendőrök

2022. 05. 22., v - 07:19
Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Lopás miatt folytatnak eljárást a 47 éves nő ellen a balassagyarmati rendőrök. 

A 47 éves gyanúsított 2022. május 16-án a délelőtti órákban kihasználta, hogy az idős hölgy távozott otthonából és a korábban –  a sértett gondozása miatt – rábízott kulccsal kinyitotta a balassagyarmati családi házának ajtaját. A helyiségeket átkutatta, és a sértett által elrejtett megtakarított pénzt magához vette, majd kulccsal visszazárta a lakás ajtaját és a helyszínről távozott.

A Balassagyarmati Rendőrkapitányságra előállított 47 éves nőt a nyomozók lopás vétség megalapozott gyanúja miatt kihallgatták, aki a bűncselekmény elkövetését elismerte. A rendőrök a nő lakásán megtartott kutatás során az ellopott pénz nagy részét megtalálták és lefoglalták.

A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság a hasonló esetek elkerülése, megelőzése érdekében ismételten kéri a lakosságot, hogy ne tartsanak otthon nagy mennyiségű készpénzt, jelentős értékeket – ha ez mégis megtörténik – ne vegyék elő idegenek jelenlétében! Egészséges gyanakvással kezeljék, ha otthonukban idegenek keresik fel Önöket, legyenek elővigyázatosak!


Hírfolyam

 

Drónoztak rendőreink

Szakmai napra gyűltek ma össze vármegyénk rendőrségi drónpilótái, amelyen a modern technológia használatának elméleti és gyakorlati ismereteit bővítették.

 

Háromnegyed óra alatt nyolcmillió

Negyvenöt percig tartották szóval csalók a gyanútlan sértettet, közben a lekötött pénzét átvezették a folyószámlájára, és el is utalták egy ismeretlennek.

 

Ismét Példakép tábor

Egy délelőttön át tartott az egyenruhások által szervezett programsorozat a diákoknak Szécsényben.

 

E-rollerrel is tilos ittasan közlekedni!

Győr-Moson-Sopron vármegye útjain 2025-ben a korábbi évekhez képest emelkedő számban következett be olyan személyi sérüléssel járó közlekedési baleset, ahol elektromos roller vezetője volt érintett, sőt akadt, aki ittasan használta a járművet.