Ittasan vezettek
Közlekedésrendészeti ellenőrzést tartottak a rendőrök Győrben.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság 2016. június 29-én akciót szervezett az ittas vezetők kiszűrésére Győrben. A járőrök a délelőtti órákban összesen 573 sofőrt ellenőriztek. A ,,Finn módszer” segítségével a város területén, több helyszínen, így például a Nép utcában, Zöld utcában és a Kossuth Lajos utcában is.
A ,,Finn módszer” lényege, hogy alapos szervezést követően meghatározott útszakaszon több leállító és biztosító rendőr bevonásával egyidejűleg több járművezető ellenőrzése történik meg, rendkívül rövid idő alatt. Amennyiben a jármű vezetője nem ittas, úgy azonnal tovább haladhat, míg pozitív eredmény esetén az érintetteket félreállítják és velük szemben eljárás veszi kezdetét. Ezzel a módszerrel egy-egy ittasság ellenőrzés mindössze néhány másodpercet vesz igénybe és negatív eredmény után a gépkocsivezető késedelem nélkül, folytathatja az útját. Természetesen amennyiben egy ilyen ellenőrzés során más bűncselekmény vagy szabálysértés gyanúja merül fel, akkor a járőr azonnal intézkedik arra vonatkozóan.
Az alapos rendőri előkészítést követően, a balesetek visszaszorítását célzó akció során négy gépjárművezetőnél az alkoholszonda pozitív értéket mutatott, így három sofőrt mintavételre állítottak elő, velük szemben büntetőeljárást kezdeményeztek, egy fő esetében, pedig közigazgatási bírság került kiszabásra.
A járőrök az intézkedések során kisebb szabályszegéseket is tapasztaltak, akkor a megelőzés érdekében - helyszíni bírság vagy feljelentés helyett - figyelmeztették és hasznos tanácsokkal látták el a közlekedőket.
A fokozott ellenőrzés Győr-Moson-Sopron megye közútjain a jövőben is folytatódik.