Keszthelyen szeretik a biciklis rendőröket
A Készenléti Rendőrség munkatársai gyalogosan és kerékpárral látnak el szolgálaton Zala Megyében, a Balaton parton.

Heti váltásban, a Készenléti Rendőrségtől összesen tizenkét rendőr segíti a zalai rendőrök munkáját idén nyáron a szezon alatt július elsejétől, augusztus 31-ig. A Készenléti Rendőrség Zala megyébe vezényelt munkatársai elsősorban a Balaton parti településeken, az üdülőövezetekben, strandok közelében, parkolókban járőröznek, igazoltatnak, kiszűrik a gyanúsan viselkedő személyeket, tartják a kapcsolatot a Bűnmegelőzési Irodákban dolgozó diákokkal, információkkal segítik a turistákat.
A kerékpáros járőrök elsősorban partokon, a kerékpárutakon, és a járművekkel nehezen megközelíthető helyeken teljesítenek szolgálatot.
Az elmúlt évek tapasztalata az, hogy a kerékpáros rendőrök jelenléte pozitívan hat mind a helybeliek, mind a turisták biztonságérzetére, bizalommal fordulnak hozzájuk.