Két ittas járművezetőt szűrtek ki a forgalomból a zalai rendőrök
Egy nő és egy férfi esetében is jelzett az alkoholteszter.

A Gellánházai Rendőrőrs körzeti megbízottai Tófejen állítottak meg egy 57 éves, személyautóval közlekedő nőt 2021. augusztus 2-án 13 óra 30 perc körül. Az igazoltatás során a sofőr vezetői engedélyt nem tudott átadni a rendőröknek, mivel azt korábban elvették tőle, továbbá a helyszínen alkalmazott alkoholszonda pozitív eredményt mutatott, ezért a sofőrt további mintavétel céljából a Zalaegerszegi Rendőrkapitányságra előállították. A járőrök a mérési eredmények alapján a nővel szemben büntetőeljárást kezdeményeztek, az engedély nélküli vezetés miatt pedig szabálysértési eljárás indult.
Ittasan vezetett az a férfi is, akit a Nagykanizsai Rendőrkapitányság járőrei ellenőriztek 2021. augusztus 3-án 2 óra 6 perckor Nagykanizsán, a Hevesi Sándor utcában. A rendőri intézkedés során felmerült a szeszesital-fogyasztás gyanúja, ezért a személyautót vezető helyi férfival szemben alkoholtesztert alkalmaztak, ami pozitív értéket jelzett. Mintavétel céljából őt is előállították, a mérési eredmények alapján a rendőrök az ügyben büntetőeljárást kezdeményeztek, a sofőr vezetői engedélyét elvették.
Fogadják meg a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság tanácsát, ne üljenek ittasan a volán mögé!
Ha alkoholt fogyaszt:
- Az alkoholfogyasztás már kis mennyiségben is olyan élettani hatásokat vált ki, amelyek nem teszik lehetővé a biztonságos járművezetést.
- A szeszes ital fogyasztásának hatására csökken az észlelőképesség, tompulnak a reflexek, így jelentősen megnő a reakcióidő.
- A nagyobb mértékű alkoholfogyasztás következményei pedig egyenesen beláthatatlanok.
- Az ittas személy nem ura többé járművének.
- Aki ittas állapotban vezet, amellett, hogy a saját és a többi közlekedő testi épségét kockáztatja, akár több százezer forintos bírságra és járművezetéstől való eltiltásra is számíthat.
Balesetmentes közlekedést kíván a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság!
… hogy mindenki hazaérjen!