Kihajtott a szembejövő autó elé
Négy baleset történt az elmúlt 24 órában Tolna megyében.

Egy személygépkocsi közlekedett 2017. október 26-án 19 órakor a 6-os számú főúton Szekszárd irányából Bonyhád felé. Haladása során a jármű az előtte haladó autó előzésébe kezdett annak ellenére, hogy egy másik autó is közeledett szemből. A két jármű összeütközött, melynek következtében személyi sérülés nem történt, csak anyagi kár keletkezett.
Az eset körülményeit a Szekszárdi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya vizsgálja.
Tolna megyében az elmúlt 24 órában további 3 anyagi káros baleset helyszínén intézkedtek a rendőrök.
A rendőrség felhívja a figyelmet, hogy továbbra is sok baleset történik amiatt, hogy a közlekedők nem tartják be az előzés szabályait.
Fontos tudni, hogy előzni abban az esetben szabad, ha
a) az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy - figyelemmel az előzni kívánó és a megelőzendő jármű sebessége közötti különbségre - az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja;
b) az előzni kívánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg;
c) az előzni kívánó jármű előtt ugyanabban a forgalmi sávban haladó másik jármű előzési szándékot nem jelzett;
d) az előzés során a megelőzendő jármű mellett megfelelő oldaltávolságot lehet tartani;
e) a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni.
(2) Az előzési szándékot - ha az előzés irányváltoztatással jár - irányjelzéssel jelezni kell.
Balesetmentes közlekedést kíván a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság!