Komárom-Esztergom megyei összesítő
Az elmúlt 24 óra eseményei számokban.
A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 24 órában a rendőrök két személyi sérüléssel és kilenc anyagi kárral végződő közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek.
Az egyenruhások nyolc személyt fogtak el és három főt állítottak elő. Biztonsági intézkedés két esetben történt, valamint két ittas gépjárművezetővel szemben is intézkedtek a rendőrök.
A járőrök 2020. december 5-én 2 óra 30 perckor az esztergomi tartózkodási helyén ellenőriztek egy 17 éves fiatalt. Az igazoltatás során a rendőrök megállapították, hogy a keresett személy ellen a Budapesti Rendőr-főkapitányság XI. kerületi Rendőrkapitányság lopás miatt rendelt el körözést. A fiút előállították és gyanúsítottként kihallgatták, majd őrizetbe vették.
Szintén a fenti napon 19 óra 35 perckor az Esztergomi Rendőrkapitányság két szolgálaton kívüli járőre a városban felismert egy férfit, aki ellen körözés volt érvényben. A rendőrök a 31 éves személyt igazoltatták, akivel szemben a Balassagyarmati Törvényszék elfogatóparancsot adott ki testi sértés miatt. A férfi ruházatában egy boxert volt, amit lefoglaltak a rendőrök. A keresett személyt az időközben értesített és szolgálatban lévő járőrök előállították, majd őrizetbe vették. Gy. Gáborral szemben kábítószerteszt alkalmaztak, ami pozitív eredményt mutatott. Ellene szabálysértési és büntetőeljárás indult.