Komárom-Esztergom megyei összesítő

2020. 12. 19., szo - 05:53
Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Az elmúlt 24 óra eseményei számokban.

A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 24 órában a rendőrök hat anyagi kárral végződő közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek.

Az egyenruhások tizenhét személyt fogtak el és öt főt állítottak elő. Biztonsági intézkedés négy esetben történt.

A Dorogi Rendőrkapitányság járőrei 2020. december 18-án 21 óra 5 perckor Dorogon, a Mária úton megállítottak egy személygépkocsival közlekedő leányvári lakost. Az iratok ellenőrzése során derült ki, hogy az autó utasa ellen a Pesti Központi Kerületi Bíróság csalás miatt elfogatóparancsot bocsátott ki. A férfit a rendőrkapitányságra előállították, ahol őrizetbe vették. Az intézkedés során nála kábítószergyanús anyagot találtak, valamint az alkalmazott kábítószerteszt pozitív lett. A 30 éves férfit gyanúsítottként kihallgatták, ellene kábítószer birtoklása miatt indítottak büntetőeljárást. Az egyenruhások a kijárási korlátozás szabályainak megszegése miatt a sofőrrel szemben helyszíni bírságot szabtak ki, míg utasa ellen szabálysértési feljelentést tettek.

 


Hírfolyam

 

Már minden múzeum gőzerővel készül az ország legnagyobb kulturális rendezvényére

Szombaton végre elérkezik a nyár legjobban várt programja, hazánk legnagyobb és legnépszerűbb kulturális eseménye: a Múzeumok Éjszakája, amelyre országszerte közel 470 helyszínen, több mint 2900 kulturális programmal várják az érdeklődőket. A múzeumokban már felkészültek a látogatók fogadására, a Rendőrmúzeumban például a kutyás és lovas bemutatókat próbálják, a kiállításra szánt járművek pedig már felsorakoztak az udvaron, hogy június 21-én az „éjszakázók” betekinthessenek a rendőrség kulisszái mögé.

 

Régi módszer új köntösben

Rendőrnek adta ki magát az a telefonáló, aki egy idős férfitól csalt ki több millió forintot. A Mátrix Projekt keretében folytatjuk a harcot a kibercsalók ellen.

 

Rendőrkézen a kajaktolvaj

A balatonfüredi rendőrök elfogtak egy 30 éves győri férfit, aki egy nyaralót tört fel sporteszközökért.

 

Napfényből hűvösre

Kábítószer-kereskedelemmel gyanúsítják a balassagyarmati zsaruk azt a váci férfit, akit a DELTA Program keretében fogtak el a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

 

Tolvajpáros rendőrkézen

A Győri Rendőrkapitányság egy 31 éves férfival és társnőjével szemben indított eljárást, akik több vagyon elleni bűncselekményt követtek el.

 

Rolleresek figyelem!

Az elmúlt 24 órában két győri és két soproni rolleres sérült meg közlekedési balesetben, közülük három személy súlyos sérülésekkel került kórházba.