Komárom-Esztergom megyei összesítő
Az elmúlt 24 óra eseményei számokban.

A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 24 órában a rendőrök egy anyagi kárral végződő közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek.
Az egyenruhások négy személyt fogtak el és hét főt állítottak elő, valamint egy ittas gépjárművezetővel szemben intézkedtek. Biztonsági intézkedés két esetben történt.
Az Esztergomi Rendőrkapitányság járőrei 2021. január 31-én 14 órakor Esztergom-kertváros, Damjanich utcában ellenőriztek egy helyi férfit, aki ellen a Tatabányai Törvényszék elfogatóparancsot adott ki. Az egyenruhások a körözött személyt a rendőrkapitányságra előállították és őrizetbe vették.
A járőrök ugyanezen a napon délután Esztergomban, a Temesvári úton ellenőriztek egy személygépkocsival közlekedő helyi lakost. Az iratokból kiderült, hogy a sofőrt az Esztergomi Rendőrkapitányság a vezetéstől eltiltotta. A rendőrök a 20 éves férfit a rendőrkapinyságra előállították, ahol járművezetés az eltiltás hatálya alatt szabálysértés elkövetése miatt a gyorsított bírósági eljárás lefolytatása céljából őrizetbe vették.