Lábon lőtte magát

2026. 06. 23., k - 09:57
Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Véletlenül elsült egy házi készítésű fegyver egy 67 éves férfi kezében. A Nagykanizsai Rendőrkapitányság büntetőeljárás keretében vizsgálja az eset körülményeit.

Lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntett miatt indított nyomozást a Nagykanizsai Rendőrkapitányság, miután egy helyi férfi véletlenül lábon lőtte magát egy házi készítésű pisztollyal.

A nyomozók a kórházban hallgatták meg a sérült embert, aki elmondta, hogy június 20-án késő este egy már elhunyt barátja nála hagyott holmiját pakolta a hegyi pincéjében, amikor pisztolyt talált. Meg akarta nézni, hogy van-e benne lőszer, de ekkor elsült a kezében, és a lövedék a térdébe fúródott.

Sérülésével csak másnap reggel ment orvoshoz.

A rendőrök kutatást tartottak az ingatlanban, a lőfegyvert és a töltényhüvelyt is lefoglalták.


Kapcsolódó oldalak