Lopott fával akartak fűteni

2013. 11. 22., p - 08:06
Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A rendőrök elfogták a tulajdonos által megzavart tolvajokat.

Több mázsa tűzifát halmozott fel ácsi hétvégi házának oldalához a sértett, hogy télen tudjon mivel fűteni. Ezt szemelte ki magának a 23 éves H. János és a 39 éves B. József, akik a jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint 2013. november 21-én behatoltak a telekre és az apróra hasogatott akácfát megkísérelték eltulajdonítani. A tulajdonos épp a házban tartózkodott és megzavarta a két férfit. H. János és B. József autóba ültek és elhajtottak. A sértett értesítette a komáromi rendőröket. Az ácsi körzeti megbízottak otthonukban elfogták a gyanúsítottakat. Kihallgatásukon a két férfi tagadta a bűncselekmény elkövetését. Ellenük – szabadlábon hagyásuk mellett – lopás vétség kísérlet elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a Komáromi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya.


Hírfolyam

 

Fokozott ellenőrzés

A Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság fokozott ellenőrzést tart 2025. június 13-án 00.00 órától június 13-án 24:00 óráig.

 

A megelőzés jegyében

Színvonalas előadás és pódiumbeszélgetés mellett számos kiállító is részt vett a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság által szervezett Kibermajálison.

 

Demonstrációt szimuláltak

Közös képzést szervezett a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Nonprofit Kft. bátaapáti létesítménye, melyen közreműködőként a palánki Csapó Dániel Mezőgazdasági Technikum közszolgálati technikus képzésben tanuló diákjai is részt vettek.