Meglopta a sérült motorost
A veszprémi nyomozók a társszervekkel együttműködve azonosították az 58 éves zalaegerszegi elkövetőt, akit őrizetbe vettek.
A rendőrök június 22-én elfogták azt az 58 éves zalaegerszegi férfit, aki egy közlekedési baleset helyszínén lopott pénzt a sérült motorostól. Az eset június 12-én történt a 82-es számú főúton, Eplény külterületén, ahol egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motoros a karambol következtében a szalagkorlátnak csapódott, és súlyos sérüléseket szenvedett.
Az autó sofőrje - a sérült ellátása közben - kihasználta a motoros védekezésre képtelen állapotát, magához vette annak kistáskáját, majd a pénztárcából közel 200 ezer forintnak megfelelő készpénzt lopott el. Ezután a táskát visszavitte a sérült közelébe, majd később átadta az egyik mentőápolónak.
A hiányzó pénzre - már a helyszínen – felfigyelt a motoros hozzátartozója.
A nyomozók kihallgatták az elkövetőt és őrizetbe vették. Ellene kifosztás miatt folyik az eljárás.